איך לקנות דירה בלי הון עצמי?

יש מיתוס במדינת ישראל שצריך הון עצמי על מנת להרוויח כסף בנדל"ן. המיתוס הזה מחזיק משקיעי נדל"ן רבים שמשוכנעים שלא ניתן לבצע עסקאות בנדל"ן אם אין הון עצמי. אך הוא אינו נכון בהכרח. מה שכן, לפני קניית דירה חשוב שנשאל את עצמנו שאלות כדי להבין מהי נקודת ההתחלה שלנו: מהן ההכנסות החודשיות שלנו? מהן ההוצאות החודשיות שלנו? האם אנו גרים בשכירות? אצל ההורים? כמה אנחנו משלמים כל משכנתא? ככל שנבין יותר לעומק מהי נקודת המוצא שלנו – נוכל לדעת לאן אנחנו מכוונים ולא נגשש לגמרי באפלה.

להרוויח יותר..

אז האופציה הקשה עבורנו היא כמובן – להרוויח יותר כדי לקנות. צריך לזכור שאנחנו עובדים עבור מטרה ראויה והיא – קניית דירה משלנו. ניתן לבקש העלאה בשכר, או לקחת יותר אחריות בעבודה. ניתן להכניס גם באופן שכיר או עצמאי בפתיחת עסק משלכם אם יש לכם תחביבים שאפשר להרוויח מהם.

לקנות בשיתוף..

את המיתוס שניתן לקנות דירה רק עם הון עצמי שובר יזם הנדל"ן שי שור בסדרת הספרים "נדל"ן לא רק לעשירים", ששם הוא מתאר איך כל אדם באשר הוא יכול לקנות דירה בלי הון עצמי, כי כך הוא התחיל. האסטרטגיה שאיתה בחר שור לעבוד, היא האסטרטגיה של איחוד כוחות עם אנשים אחרים עם מטרות זהות לשלו. אם ישנו נכס בעלות של 500,000 ש"ח לדוגמה, ניתן לרכוש את הנכס עם שותף או שותפים והכסף של אחד מהשותפים יגיע דרך מימון של הבנק. כך ניתן לקנות דירה בלי הון עצמי ראשוני. ההון העצמי היחיד שמושקע בתהליך הוא ההון העצמי שמשולם מדיי חודש לבנק עבור תשלום הריביות החודשיות.

הלוואות

ניתן גם לקבל הלוואות מקופת גמל, קרן השתלמות, או קרן פנסיה.
כמובן שתלוי בעד כמה הם נזילים.

קניית דירה בפריפריה

דרך קלה יותר לאפשר לעצמנו לקנות דירה, היא לקנות דירה בפריפריה. לא חייבים לקנות דירות רק באיסורים מבוקשים כמו תל אביב וגוש דן ככלל. ניתן ולפעמים אף רצוי לקנות דירה באזורים פריפריאליים בצפון ובדרום המדינה, והמדינה אף יכולה לתגמל אתכם על החלטה זו. לדוגמה – יש אזורים במדינה שבהם אם תקנו דירה תוכלו לקבל מענק של 40-60 אלף שקל. למשל באזורים פריפריאליים כגון: דימונה, נהריה, אילת. בנוסף לעיתים באזורים אלו מקבלים נקודות זיכוי ממס הכנסה והטבות אחרות.

לסיכום..

יש מגוון אסטרטגיות רבות שאיתן ניתן לקנות דירה בלי הון עצמי ובכללי להרוויח כסף מתחום הנדל"ן. חשוב לכתוב את הפרופיל האישי ולהרכיב תכנית עסקית מפורטת על מנת לדעת באיזו אסטרטגיה לבחור.
בהצלחה!

דילוג לתוכן